BRC Pro Team

Za 10 godina postojanja, Beogradski trkački klub je pokrenuo Beograd ali i širu zajednicu, omasovio mnoge trke i uveo trkački stil u živote nekoliko hiljada ljudi. Bavljenje rekreativcima je uvek bio naš prioritet. Rezultati i zapaženi nastupi svakako nisu izostajali. Ali u 2021. godinu BRC je ušao bogatiji za pro-elitni tim koji za zadatak ima popularizaciju dugoprugaškog trčanja na jednom novom nivou. Ovim projektom takođe želimo da podržimo sjajne mlade ljude koji osim uspeha na regionalnim trkama vide svoj put i dalje, ka svetskim i olimpijskim stazama!

Predstavljamo vam vredan i talentovan četverac koji čini BRC Pro tim:

Kapiten tima

Ognjen Stojanović

Marko Ranković

Nevena Jovanović

Milan Mitrović

Kapiten tima

Ognjen Stojanović

Najveći talenat sprskog triatlona i najbolji triatlonac u istoriji naše zemlje i nadamo se, prvi sprski olimpijac u triatlonu. Ujedno je i nosilac nekoliko državnih titula na distancama od 10k i 21k, kao i u krosu. Jedini naš triatlonac koji ima šansu za top 25 na svetskom šampionatu u Ironmanu kroz par godina. Ognjen je naš član već niz sezona, tako da smo navikli na njegove uspehe, a sada ga imamo kao vođu tima kakav je okupljen prvi put u našem klubu.

Rezultati

 • 10x šampion Balkana u multisport trkama: triatlonu, akvatlonu i dutlonu
 • Medalje na svetskim kupovima
 • Evropska medalja u akvatlonu
 • Osvajač svih zlatnih medalja u atletici (5k, 10k, polumaraton, maraton, kros, planinsko prvenstvo)

Planovi

 • 2021. Olimpijske igre u Tokiju
 • Prelazak na Ironman i dugu distancu
 • Obaranje državnog rekorda u Ironman triatlonu

Marko Ranković

Marko Ranković je talenat na asfaltu pre svega, i to nosilac titule najbržeg maratonca kod nas. Rečit, staložen i vedar poželjan je član svakog tima. Ovaj diplomirani pravnik, sekretar u dve osnovne škole u Lazarevcu, trči zato što je to njegov prostor da živi lepše. San mu je da pobedi Beogradski maraton u ukupnoj konkurenciji, znači ispred afričkih atletičara. Pomoći ćemo u tome i dočekaćemo ga spremni!

Postignuća

 • Prvak Srbije u maratonu (2019)
 • Četvrti na prvenstvu Balkana u maratonu (2019)
 • Vicešampion Srbije na 10.000 m (2018)
 • Vicešampion Srbije u krosu (2018)
 • Treći na Beogradskom polumratonu 2017
 • Pobednik polumaratona u Čačku i Kanjiži 2019

Planovi

 • Pobeda na Beogradskom maratonu
 • Pobeda na prvenstvu Balkana u maratonu
 • Ispunjenje norme za Evropsko prvenstvo u maratonu ili polumaratonu

Nevena Jovanović

Nevena Jovanović, žena zmaj! Nevena je svoj život posvetila sportu i besprekornoj fizičkoj i mentalnoj spremi. Nevena je srpska šampionka u planinskom trčanju, kao i na 10.000 metara na stazi, i podjednako dobro se pokazuje i na uličnim trkama na kojima je često viđamo. Čvrst karakter i velika predanost su njene snage, osim talenta.

Rezultati

 • Državna šampionka na 10.000m
 • Državna šampionka u planinskom trčanju 
 • Pobednica više od 30 trka u Srbiji 
 • 2. Mesto na Svetskom ekipnom prvenstvu u maratonu (Bejrut, Liban)
 • 3. Mesto na Beogradskom maratonu 2019.
 • 27. Mesto na Svetskim Bojnim igrama u discplini maraton (Vuhan, Kina) 

Planovi

 • Odbrana titule državne prvakinje u planinskom trčanju 
 • Medalja na Balkanskom prvenstvu

Milan Mitrović

Milan Mitrović, srpski Kipčoge, inače trening partner Olivere Jevtić. Aktuelni prvak Srbije na 10 km na putu i u planinskom trčanju. Samo tokom 2019. godine osvojio je titulu prvaka države u 7 disciplina! Balkanski šampion sa nastupima na Evropskim prvenstvima, čeka svoju šansu i san da postigne normu za Olimpijske igre u Parizu i Los Anđelesu. 

Postignuća

 • 2019: 7 puta prvak države (10km na putu, planinskom trčanju, 21km, 10km na stazi, 3km stipl, kup države 3km stipl, krosu)
 • 2020: Pobede na trkama u Splitu, Beogradu, Varaždinu…
 • 4 prvenstva Evrope u krosu (Velenje, Budimpešta, Beograd, Samokov)
 • Bronza sa Balkanskog prvenstva na 3km stipl
 • 5. na Evropskom ekipnom prvenstvu Evrope

Planovi

 • 2021.  Državni rekord u polumaratonu
 • Prvenstvo Evrope u krosu (Dablin)
 • 2022: Prvenstvo Evrope na stazi(Minhen)
 • 2023:  Svetsko prvenstvo u polumaratonu (Budimpešta)
 • 2024: Olimpijske igre (Pariz) i Evropsko prvenstvo na stazi (Rim)
 • 2028: Olimpijske igre (Los Andjeles)

Dakle, trčimo zajedno sa najboljim trkačima u Srbiji, ali i podižemo lestvicu kao što smo uradili sa rekreativnim trčanjem u našem klubu!

Do sada nismo radili takmičarski pristup trčanju, ali ćemo u ovoj godini probati da uradimo nešto po uzoru na NN Running Team. Naši trkači već dugo popularizuju dugoprugaško trčanje i trčanje uopšte, ali zajedno možemo više i dalje!

Dogodilo se u 2021.

 • 2. mesto na 3 km u dvorani (8:34 min) – Milan Mitrović
 • 1. mesto Srebrno jezero polumaraton – Nevena Jovanović
 • Rekord staze na Mostarskom polumaratonu (1:08:22 h) – Ognjen Stojanović